על ויאנה סטייבל מייסדת השיטה

ויאנה, ילידת איידהו ארצות-הברית, מספרת על עצמה שנולדה עם יכולות אינטואיטיביות גבוהות.

בשנת 1994 זמן קצר לאחר שפתחה את העסק הראשון שלה לשירותי יעוץ תזונתי, עיסוי וטיפול נטורופתי, החל להתפתח כאב חריף ברגלה הימנית. באוגוסט 1995 אובחן בגופה סרטן העצם ורופאיה הניחו שתחייה עוד כחודשיים לכל היותר.

"למרות שהייתי חולה מאד יכולותי האינטואיטיביות נעשו מדוייקות אף יותר וכך גם הקשר שלי עם הבורא. בעקבות הבטחה שנתתי כשהייתי בת שבע עשרה, כל חיי האמנתי שיש לי מטרה נעלה. כעת, לא הייתי בטוחה שאצליח למלא אותה… זעקתי אל הבורא: "למה דווקא אני? האם אני עומדת למות?"…שמעתי קול רם וצלול: "ויאנה, את כאן, עם הרגל או בלעדיה, אז תתמודדי עם זה".

כך מתארת ויאנה את התחלת תהליך ההחלמה הנחוש שלה.

המענה לתפילותיה הגיע כאשר ויאנה התחברה לבורא על מנת לרפא את דודתה מטפיל מעיים.

היא מספרת כיצד "עלתה" אל הבורא ו"ציוותה" על סילוק הטפיל וכך למעשה החלימה דודתה.

למחרת כשהיא צולעת על רגלה החולה אל המכון שלה שבו עבדה, מספרת ויאנה, היא הייתה נרגשת ליישם את התהליך הפשוט על עצמה.

"חשבתי לעצמי, זה לא יכול להיות כל כך קל!". עצרתי ממש לפני דלת המכון, יצאתי מהמרחב שלי והתפללתי אל הבורא. ואז "ציוויתי"  ריפוי לעצמי, וזה עבד ! רגלי הימנית, שהפכה קצרה בשמונה סנטימטרים מרגלי השמאלית, חזרה מיד לגודלה הנורמלי. הכאב נעלם ורגלי נרפאה."

מתוך הכרת תודה, נדרה ויאנה להעביר את השיטה הזו לכל מי שירצה ללמוד אותה – וכך נוסדה שיטת תטא הילינג.

שיטת תטא הילינג נלמדת כמעט בכל עולם (ביותר מ-25 מדינות) וכוללת עשרות של קורסים מרתקים.

הנה רשימה חלקית:

קורס אנטומיה אינטואיטיבית

קורס ילדי הריינבו

קורס מחלות והפרעות

קורס יחסי עולם

קורס זוגיות נשמתית

קורס משחק החיים

קורס מישורי הקיום

ויאנה עצמה מכשירה מאות של מורים חדשים מדי שנה בכל רחבי העולם ובנוסף כתבה כשבעה ספרים אשר הפכו לרבי מכר בעולם.

שתי אבני היסוד של השיטה

1. חיבור לריפוי דרך תפילה לבורא

"תטא הילינג הינה תהליך מדיטטיבי היוצר ריפוי פיזי, פסיכולוגי ורוחני

באמצעות תפילה ממוקדת אל הבורא. הבורא יודע להעניק לנו בחופשיות את

הידע המרתק שאתם עתידים לקבל.

 ידע זה שינה את חיי ואת חייהם של רבים אחרים."

 

"הגעתי למסקנה שתטא הילינג איננה רק סילוק מחלה.

זוהי גם דרך עבור המין האנושי לתקשר עם בורא כל שישנו".

(ויאנה סטייבל מתוך הספר "תטא הילינג")

הבסיס לריפויים ולשינויים העוצמתיים מונח בתפיסה היסודית של חיבור לאנרגיית הבריאה ולבורא.

החיבור נעשה דרך מדיטציה הנלמדת בקורס היסוד בשיטה.

2. גלי תטא ~ שער אל תת המודע

באמצעות המדיטציה מואטים גלי המוח למצב של גלי תטא. גלי תטא (7-4 מחזורים לשנייה) הינם גלים של הרפיה מאד עמוקה, זהו התדר של היפנוזה וחלימה. ניתן לחשוב על תדר התטא כעל תדר של תת המודע שלנו. במצב זה תת המודע שלנו הופך נגיש ו"נינוח" לשינויים – כך ניתן למעשה "לשלוף" אמונות ודפוסים שאינם משרתים אותנו עוד ולהחליפם באמונות חדשות, כאלו שיקדמו אותנו להגשמות במישור הפיזי, הרגשי והמנטלי.

האם קרה לכן שהייתן בטבע, על פסגת הר, או שקועות במעשה יצירה כמו כתיבה או אמנות כלשהי, וחשתן שהזמן חולף כמו "מעליכן" ושאתן מחוברות לחלוטין לזרם בלתי נראה שבו הכל פשוט מגיע כהשראה פשוטה ויציבה? האם הרגשתן פעם במקום שבו אתן פשוט יודעות שיש אלוהים, או שיש כח שאוסף ומחבר את כל הדברים ל"משהו" חי ופועם? ~ זהו מצב של גלי תטא.

 

דוגמא לטיפול "תטא הילינג" בנושא הגשמת שפע כלכלי

(מוקדש לכל מי שיש "לימור" בחייה)

לימור (שם בדוי) בת 35, מרפאה בעיסוק, הגיעה אלי במטרה ברורה להעלות משמעותית את ההכנסות מהקליניקה הפרטית שלה. אחרי שנים רבות כשכירה בקופת חולים היא הרגישה שהגיע הזמן להרוויח את הסכומים להם היתה ראויה כעצמאית.

התחושה שלה כמנהלת עסק היתה של מאבק ומאמץ מרובים כדי להרחיב את מעגל הלקוחות שלה, קושי בגביית הכסף שהגיע לה ואתגר משמעותי בתמחור ראוי של השירותים שלה. קצת מוכר, נכון? (כמו שכתבתי, לכולנו יש "לימור" בבטן, או בלב).

בתטא הילינג הדבר הראשון שאני עושה כמטפלת הוא להתחבר לבורא כל שישנו (דרך המדיטציה) ודרכו בעצם "לסרוק"  את השדה האנרגטי שלה, שזה במילים אחרות כמו להכנס ל"גוגל" האמונות של לימור ~ המקום שבו מרוכזות כל האמונות שלה על כסף, שפע והגשמה (אמונות הן כל אותן מחשבות שחשבנו שוב ושוב עד שהתקבענו כאמת מוחלטת בתת המודע שלנו). למה אני רוצה להגיע דווקא לאמונות של לימור? כי אותן אמונות הן אלו שיוצרות את המציאות שלה – מציאות של קושי כלכלי ומחסור.

אם אני רוצה לעזור ללימור ליצור מציאות של שפע עלי לזהות קודם אילו אמונות מונעות מהשפע להגיע אליה!

ספריית האמונות של לימור

בסיפור החיים של לימור שזורים המאבק והמאמץ מגיל מאד צעיר. כאשר מלאו לה 12, עזב אביה במפתיע את הבית. עד לאותו יום חיתה לימור ברמת חיים טובה, כזו שאפשרה לה ולמשפחתה רווחה יחסית.

מאותו רגע שבו אביה עזב, אמה נאלצה להאבק על פרנסת הבית במשך שנים ארוכות ובמהלכן נטבעו בתת המודע של לימור אמונות שקושרות בין כסף לבין מאבק, בין כסף לבין מאמץ, בין כסף לבין בדידות (אמה עבדה שעות ארוכות מחוץ לבית) ואפילו נחקקו אמונות שקשרו בין כסף לבין נטישה (חוויה לא מודעת של פחד מנטישת כסף בדיוק כפי שאביה נטש).

 איך נראות האמונות של לימור ? ~ הצצה אל תת המודע:

אני יכולה להגשים כסף רק בעבודה קשה

כסף מגיע אלי רק אחרי מאבק

לכסף יש ערך רק אם הוא מגיע בעבודה קשה

אני ראויה לכסף רק כאשר אני עובדת קשה

אם אגשים שפע של כסף אהיה מנותקת מהמשפחה שלי

אם אגשים שפע של כסף אהיה מנותקת מהילדים שלי

אם יהיה לי כסף בן הזוג שלי יעזוב אותי

אם יהיה לי שפע של כסף אאבד אותו לפתע

(בשלב הבא במפגשים שלנו לא קרו הדברים הבאים: לא התבצע דמיון מודרך שמוביל אותה לשפע, לא "ניתחנו" את היחסים שלה הם ההורים שלה, לא עשינו שחזור גילגולים, לא לימדתי אותה להרפות וגם לא דיברנו על כך ש"הכל מדוייק").

 איך נראה השלב הבא של לימור בדרך אל השפע?

דרך הבורא "חיברתי"  אותה לפרספקטיבה רחבה ומרפאה על סיפור חייה.

פרספקטיבה היא כלי נפלא של התטא הילינג שהעניק ללימור יכולת להתבונן על החיים שלה ממעוף הציפור (דברים שרואים משם לא רואים מכאן).

בעזרת הפרספקטיבה ראינו שתינו שדרך אמונה במאבק מיוזע ומאמץ היא מרוויחה את תחושת ה"ראויות" לכסף.

בעזרת החיבור לבורא ולגלי תטא בקשתי לשחרר ממערכת האמונות שלה את האמונה שהיא ראויה לכסף ושפע רק דרך מאבק ומאמץ, הטמעתי דרך הבורא למידה שמנחה אותה להנות משפע של כסף גם כאשר הוא מגיע בקלות ובהנאה, לימדתי אותה איך זה מרגיש להיות ראויה (לא עוזר לדעת שאנחנו ראויות  אנחנו צריכות לדעת איך זה מרגיש) שלפנו את האמונה "אני לבד בחיים" (עוד אמונה שהיא למדה מאמה) ולימדתי אותה איך זה מרגיש להיעזר, להיתמך, להיות נאהבת ולסמוך על האנשים והיקום שסביבה.

אגב, אי אפשר להגשים כסף ושפע כאשר את מרגישה בודדה בעולם, כי מהות השפע היא דווקא חיבור לעולם, והיכולת לסמוך על האנשים שנמצאים בו. בנוסף בקשתי עבורה מהבריאה למידות כגון: שמותר לה והיא יכולה, והיא יודעת איך, להרוויח יותר ממה שהיא צריכה (בשונה מאמה שהצליחה להרוויח רק מה שצריך "מהיד אל הפה") ומבלי לחשוש שהכסף ינטוש אותה לפתע.

גם סיפור הנטישה עובד בהרחבה ~ ראשית דרך הבורא, ביקשתי ריפוי לטראומת הנטישה של אביה, בנוסף היא קיבלה את הלמידות שהיא יודעת איך זה מרגיש להיות בעלת שפע של כסף ועדיין להיות אמא מסורה ומחוברת לילדים שלה, שיש לה את הבחירה לאזן בין משפחתה וילדיה לזמן שלה בעבודה.

סיימנו את סדרת הפגישות שלנו בלמידות על ריפוי ושחרור טראומת הנטישה ובמקביל ביקשתי עבורה, דרך הבריאה, "לשמור" על כל אותם שעורים שלמדה דרך המאבקים בחייה: להיות דעתנית (במידה), נחושה (בשונה מעקשנית), עוצמתית ועצמאית.

סוף והתחלה חדשה

התהליך עם לימור ארך כשלושה חודשים, במהלכם התרחשה קפיצת מדרגה בקליניקה שלה: ראשית השיווק הפך להיות נגיש ופשוט עבורה. השלב הבא היה השוואת התמחור שלה לזה של הקולגות בענף ועד מהרה מטופלים נוספים הגיעו ("כמו קסם") והיומן התמלא ללא מאבקים מיותרים.

אחרי חצי שנה הגיעה אלי לימור שוב, כדי לספר לי שיש לה "רשימת המתנה", ועכשיו הגיע הזמן להרות ולהרחיב את המשפחה (בקלות!).

תגיבו (: